Channarong, min kämpe
Härlig kille! Vilket kap du gjorde den där dan i akvarieaffären 👍
Fantastiskt jobb. ❤️
Pokemon hundar och konst
#6 Visst är han ❤️ Haha ja ett kap är han verkligen. Inte ovanligt att fiskar i hans klass kostar mellan 2-500 och jag fick betala hela 69 kr då han halkat dit på ett bananskal. I det skick han var i när jag hittade honom så hade jag inte betalat så mycket som 500 men jag förstod att han var värd mer än de ynka kronorna jag betalade.
Men det är så klart inte pengavärdet som gör honom till den bästa fisk jag nånsin haft även om det är vad man främst brukar tänka på när man säger att man gjort ett kap
#7 Tack så mycket, men jag överlåter äran till jobbet åt Channarong, utan hans kämparglöd och vilja att överleva hade vi inte kommit så här långt
minavitas.wix.com/kennel
Wow!
"Jag är inte klok men jag är smart!"
Toktantens dagbok: www.raskva.wordpress.com
Det var väl inte pengarna jag tänkte på i det här fallet ; )
Jättefin. Kämpa på Channarong 😍
Jag vet men han kämpe. Menar det på att det är tur att han fått hjälp också.
Pokemon hundar och konst
Om bilden på #4 är när han var dålig så var det inte bukvattensot utan han var bara överviktig. 🙂
# 10 så klart inte, ville bara flika in att han är ett kap på många sätt 🙂
#13 överviktig är han inte, men troligtvis var han förstoppad, det har han varit förut men inte så att fjällen står ut så jag blev så klart orolig.
Är bara glad att jag lyssnade på min magkännsla istället för på alla som tyckte att jag borde avliva
minavitas.wix.com/kennel
En kamphane ska inte ha en bula till mage utan den ska vara slät, på alla dina bilder så är han tjock om han simmar runt så jämt. 😎
Han simmar runt som på sista bilden. På resterande har han precis fått mat för att få honom lite mer sammarbetsvillig inför fotografering.
minavitas.wix.com/kennel