Mina kampfisk herrar :)
Sådärja, nu är karet avdelat, herrarna har fått flytta in och o in sig, det blev klart för typ 1 vecka sen och jag är jättenöjd med resultatet :)
Alla herrarna fick plats och ingen behöver bo hos platysarna :)
INNAN nån säger något, jag vet att dom kan se varandra, planen är att växterna så småningom ska skymma sikten, och jag har full koll om de verkar stressade, då löser jag det med nån typ av avskiljare som skymmer det. Dom första 2 dagarna spände min vita CT upp sig massor, min blå HM brydde sig inte ett dyft, inte heller min lila VT. Nu bryr sig grabbarna inte ett skit om varandra, dom lever tro det eller ej i harmoni. Men jag håller fortfarande koll, och som sagt löser det om det skulle stressa upp sig.
Bifogar bilder på karet och boysen :)
Gud så fina! :)
#5 Tack! :D

Fina! Den vita kan heta Gandalf :)
#7 Tack! Ja det namnet har varit uppe på tal :)
Nisse har tyvärr dött, han fastnade bakom pumpen och blev alldeles för skadad.. Dom andra herrarna, som fått namnen Ice ( den vita) och Fin (tänk fenor - den blå) Har därför fått större boende, mer växter och lite annat smått och gott :) Bifogar bilder på mina älsklingar!
Fina kampisar! Är riktigt fascinerad över vita kampfiskar! 😍
#13 Tack Chomper! Ja han är ruggit fin faktiskt man blir som hypnotiserad av honom, i vissa ljus ser han nästan ut att skimra i silver :)
#16 Haha tackar Udoon! :D