Posthorn ägg!
Ser nu att mina posthornsnäckor har lagt ca 10 "grupper" med ägg i karet. Frågan är om dem överlever även om det finns ca 15 guppys i karet? Största honan är knappt 2 cm (guppy) så därför jag undrar. Mina första posthornsnäckor så jag kan inte så mycket. Tack!
Nu är jag ingen expert men dom borde överleva. Mina posthorn förökar sig trots att jag har en massa fiskar i akvariet som är större än en 2cm Guppy ;)
Hälsningar Wille, medarbetare på akvarieräkor och fjäderfä.
grattis till dig iaf
När de blir större, får man köpa några då? Hehe
// Niklas Sandgren
125 l växtkar
35 l blandat :)
Hittat ca 10 klumpar med ägg, massa massa bebbar! #1 Ja då borde de funka? #2 Tack! #3 Jadå! Det finns blandade färger då min grupp är en som en påse "Gott o blandat" ;) Härliga!
#4 kan man "förboka" ca 5 st? Gärna rosa! :)
// Niklas Sandgren
125 l växtkar
35 l blandat :)
#5 Jag har rosa om du vill köpa, jag tar 5kr st och 30 i porto :P pm:a om du är intresserad
Medarbetare på Chinesecrested ifokus. What is it that love does to a woman? Without she only sleeps: with it alone, she lives .