# (S) musselblommor
Author: Amoz

Har musselblommor och tycker det är synd att slänga. De växer fort och är en fin flytväxt. För tillfället är de stora men det kommer ju små, har precis fått rensa bort och tycker det är synd att behöva slänga (nu blir det dock guldfiskmat av det så det kommer ändå till användning ^^).  
Tänkte ta 5-10kr för dom, styck. 5kr om de är små (för små så säljs de fler för samma pris), 10kr för de riktigt stora (de jag helst slipper slänga med ^^ de är så himla fina).  
Finns i Göteborg så antingen kan man mötas och lämna över eller så går det också att skicka (köparen står för frakten i såna fall).

## Comment 1
Author: Mysisa

Har du några kvar?

## Comment 2
Author: MajaL

Vad går frakt på?

## Comment 3
Author: Amoz

Har massor.  
Vad jag hört går frakten på ca 30kr ^^

## Comment 4
Author: MajaL

Tar gärna för 60kr inklusive frakt. Pma vart jag ska betala. Så får du även adress dit det ska.

## Comment 5
Author: Amoz

Kan även skicka med lite javamossa (utan extra kostnad) om detta skulle vara av intresse för någon. Har även en annan snabbväxande växt som jag inte är säker på namn som jag skulle kunna skicka med lite av, vid intresse.  
  
#4  
Växterna skickar jag tidigast på måndag (för att de inte ska fastna hos posten) så skickar ett PM med det inom de närmaste dagarna ^^

## Comment 6
Author: MajaL

Jättebra! Är intresserad av javamossa också. :)

## Comment 7
Author: Laizita

Jag är också intresserad, vill ha för 60kr m frakt också. Om du har lite javamossa är jag intresserad av de också.

PMa mig vart du vill ha pengar.

## Comment 8
Author: Mysisa

Jag är intresserad av allt som växer musselblommor, javamossa, snabbväxande okänd sak, allt är välkommet i mina akvarium nu.

PMa om vart jag ska skicka pengar bara

## Comment 9
Author: Amoz

Jag upptäckte precis att musselblommorna från det akvariumet med mest inte har lika fina rötter som de i det lilla, dock växer de ut (de från det lilla är från det stora) men så ni vet det helt enkelt tänkte jag ^^

## Comment 10
Author: Amoz

#8 Hur mycket vill du ha musselblommor för? ^^

## Comment 11
Author: Mysisa

Jag vet inte hur stora dom blir.. men jag behöver till 2 54litersakvarium  1 60liters 1 20liters och 1 250liters.

Fast jag misstänker att det blir väldans dyrt om jag ska täcka allt det på en gång :P sen växer väl blommorna så att jag kan flytta över själv också.. Men kanske ca 100 för växter och frakt borde jag väl kunna lägga ut utan att blir ruinerad, eller blir det så lite växter att det inte ens räcker till ett 20liters då?

## Comment 12
Author: MajaL

#9 Inga problem.
