# En redig bildbomb!
Author: SofiaBlomberg

Har fått hem en jädrans massa guppys.

Å här är resultatet :D

Ni älskar ju bilder hihi

Första bilden är en otroligt vacker hane =)

## Comment 1
Author: SofiaBlomberg

Snygging, det blev inga bilder på honorna, men jag ska ladda batterierna på kameran och knäppa fler =)

## Comment 2
Author: SofiaBlomberg

Lite av en favorit, fast det är svårt att välja bland alla ^^

## Comment 3
Author: SofiaBlomberg

Två yngre hanar.

## Comment 4
Author: SofiaBlomberg

Denna är både gul och orange.

## Comment 5
Author: SofiaBlomberg

Skimmrar snyggt =)

## Comment 6
Author: SofiaBlomberg

Yngelkaret, det är verkligen svårt att få en inblick i hur många det verkligen är. men 300 st är det lätt.

## Comment 7
Author: SofiaBlomberg

Uppifrån. =)

Frågan är bara var jag ska göra av alla fiskar när dom växer på sig , tror nog det blir ett till kar , och kanske satsa helhjärtat på odling :D

Nu får det räcka med bilder för idag, men fler bilder kommer =)

## Comment 8
Author: Mig-

gu va roligt, man blir ju riktigt inspirerad, jättefina guppys! hehe håller också på och har fått några vackra avkommor, väntar nu på två kullar guppys och en kull rundstjärt! :)

## Comment 9
Author: akvariet

riktigt vackra små skönheter du odlat upp:D

300, oj... du kommer få brist på plats haha:D ![Flört](http://akvariefisk.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")![Tungan ute](http://akvariefisk.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 10
Author: Chlngr

Många fina bilder. Får man fråga vad du använder för kamera?

## Comment 11
Author: HeidiH

Vad roligt! Hur tänker du då avlar? Väljer ut vissa färger och så?

## Comment 12
Author: SofiaBlomberg

Just nu har jag inte funderat så mycket på färgerna, mera att ta in nya honom och nya hanar med jämna mellanrum för att få till en bra stam först. =)

Om någon är bättre på mig så ge mig gärna tips :D

## Comment 13
Author: [Borttaget]

#5 såna har jag också! dom är så fina!
